W przypadku nieprawidłowego badania PSA, DRE( badanie palcem przez odbyt), rezonansu magnetycznego kwalifikujemy Pacjenta do badania biopsji stercza.
Biopsja odbywa się po wcześniejszej kwalifikacji i przygotowaniu Pacjenta do badania.
Przed biopsją należy przyjąć antybiotyk który zmniejszy ryzyko powikłań. Należy skonsultować leki przyjmowane przez Pacjenta, w szczególności leki p-krzepliwe.
W trakcie biopsji pobierane jest kilkanaście wycinków które są wysyłane do badania histopatologicznego. Wynik badania jest dostępny po 3-4 tygodniach.
Najczęstsze powikłania:
-krew w nasieniu
-krew w moczu
-krwawienie z odbytu
-zapalenie prostaty
-gorączka >38C
-zapalenie najądrza
-zatrzymanie moczu
Wykonując biopsję używamy jednorazowego pistoletu biopsyjnego i zaawansowanego aparatu USG BK- 5000 z jednorazowymi przystawkami biopsyjnymi.
Uroflowmetria pozwala ocenić ilość moczu przepływającego przez cewkę moczową.
Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne.
Sprawdza się przy diagnozowaniu zmian chorobowych w obrębie pęcherza moczowego lub gruczołu krokowego.
Wskazania:
-parcie na mocz
-częste oddawanie moczu
-słaby strumień moczu
-oddawanie moczu w porcjach
-zaleganie moczu po mikcji
Składową badania jest ocena zalegania moczu po mikcji, wyliczana w badaniu USG.
Przed badaniem należy przyjąć płyny, tak aby przystąpić do badania z wypełnionym pęcherzem moczowym.
Badanie jest wykonywane uroflowmetrem Urocap IV
Podstawowe badanie urologiczne umożliwiające ocenę pęcherza moczowego i dolnych dróg moczowych.
Badanie polega na wprowadzeniu cienkiego endoskopu o grubości 2.1mm do cewki moczowej. Badanie giętkim endoskopem daje mniejsze dolegliwości bólowe w porównaniu do badania sztywnym narzędziem. Dodatkowo używamy znieczulenia miejscowego pod postacią żelu.
Wskazania do cystoskopii:
-podejrzenie guza pęcherza moczowego
-krwiomocz
-krwinkomocz stwierdzony w badaniu ogólnym moczu
-podejrzenie anomalii pęcherza moczowego, dolnych dróg moczowych
-kontrolne badanie po wcześniejszych zabiegach
-nawracające zapalenia pęcherza moczowego
Badanie jest wykonywane cystoskopem giętkim Cogentix CST-4000 z systemem jednorazowych sterylnych osłonek. Takie rozwiązanie daje bezpieczeństwo pacjentowi przed infekcją. Po każdym badaniu osłonka jest przekazywana do utylizacji.
Po badaniu u większości pacjentów występują objawy podrażnieniowe objawiające się uczuciem parcia na mocz, zwiększoną częstotliwością oddawania moczu. Są one związane z mechanicznym podrażnieniem dróg moczowych przez endoskop.
Przed badaniem nie jest wymagane specjalne przygotowanie.
Wędzidełko jest fałdem skóry pomiędzy spodnią stroną żołędzi a napletkiem. Krótkie wędzidełko powoduje trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi i może powodować ból podczas stosunku. Może dojść do naderwania krótkiego wędzidełka podczas aktywności seksualnej, zazwyczaj występuje silne krwawienie i ból z powodu bogatego unaczynienia krwionośnego i unerwienia tej okolicy. Wielokrotne naderwania wędzidełka powodują jego zbliznowacenie i nasilenie dolegliwości.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym przy użyciu roztworu lignocainy. znieczulenie podawane jest zaawansowaną technologicznie igłą powlekaną sylikonem, mniejszy ból.
W AplusMED używamy jednorazowych sterylnych narzędzi które po każdym zabiegu są utylizowane. Zmniejszamy ryzyko przenoszenia chorób takich jak HIV, HCV HBV.
Skórę szyjemy nowoczesnymi nićmi samorozpuszczalnymi które powinny samoistnie rozpuścić się w ciągu 4-5 tygodni.
Kontrole po operacji są w cenie samego zabiegu.
W przypadku zmian podejrzanych materiał tkankowy wysyłamy do badania histopatologicznego
Przed wykonaniem plastyki wędzidełka zapraszam na konsultację celem kwalifikacji, wydania zgody na zabieg i wyjaśnienia przebiegu całej procedury.
Stulejka jest to zwężenie napletka które może być wrodzone lub nabyte.
Fizjologiczna stulejka jest obecna po urodzeniu i ustępuje bez interwencji. Większość dzieci nie ma w pełni odprowadzanego napletka po urodzeniu, ale wraz z wiekiem schorzenie ustępuje. Większość chłopców ma w pełni odprowadzany napletek we wczesnym okresie dojrzewania.
Nabyta stulejka występuje z powodu infekcji, zapalenia lub blizn i zwykle występuje u nieobrzezanych dorosłych mężczyzn. Bardzo często współistnieje z cukrzycą.
Najczęstsze objawy:
-Brak możliwości odprowadzenia napletka
-Ból przy erekcji, stosunku, masturbacji
-Załupek(brak możliwości sprowadzenia napletka na żołądź)
-Problemy z oddawaniem moczu
Zgodnie z aktualną wiedzą medyczną obrzezanie zmniejsza ryzyko infekcji układu moczowego, infekcji HIV i chorób przenoszonych drogą płciową.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym przy użyciu roztworu lignocainy. znieczulenie podawane jest zaawansowaną technologicznie igłą powlekaną sylikonem, mniejszy ból.
W AplusMED używamy jednorazowych sterylnych narzędzi które po każdym zabiegu są utylizowane. Zmniejszamy ryzyko przenoszenia chorób takich jak HIV, HCV HBV.
Skórę szyjemy nowoczesnymi nićmi samorozpuszczalnymi które powinny samoistnie rozpuścić się w ciągu 4-5 tygodni.
Kontrole po obrzezaniu są w ramach ceny zabiegu.
W przypadku zmian podejrzanych materiał tkankowy wysyłamy do badania histopatologicznego
Przed wykonaniem zabiegu zapraszam na konsultację celem kwalifikacji, wydania zgody na zabieg, zlecenia podstawowych badań laboratoryjnych i wyjaśnienia przebiegu całej procedury.
© 2017 created with webwavecms.com